EXENIZE KULLANIM KOŞULLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

İşbu kullanıcı sözleşmesi ("sözleşme") ve www.exenize.com sitesinde (¨site¨) yer alan diğer kurallar, Exenize tarafından sunulan hizmetlerin şaart ve koşullarını düzenlemektedir. Sitede yer alan tüm politika ve kurallar işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak, işbu sözleşmenin ekini oluşturmaktadır. İşbu sözleşme, sizinle, Exenize arasında yapılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanmakla, işbu sözleşmenin hüküm ve şartlarını kabul etmektesiniz.

MADDE 2 - TANIMLAR

2.1 Exenize ve/veya exenize.com : site tarafından sunulan veya ileride sunulacak olan her türlü hizmet, fonksiyon, kod ve uygulamaları içerir. 

2.1.1 Exenize.com; üyelerine iş organizasyonu, iş planlaması, aylık ve günlük planlamalar, veri ve dosya depolama, veri ve dosya düzenleme, çalışanlar ile iletişim kurma ve elektronik posta gönderme, bütçe planlama, sinema ve dizi sektörlerindeki bilumum iş yönetme ve planlama hizmetleri sunan bir web tabanlı bir yazılım/uygulamadır. Bunun yanısıra Exenize MÜŞTERİLERİ; kendi belirledikleri ekip arkadaşlarına (gerçek ve tüzel kişiler) elektronik iletişim kanalları ile davet gönderip sisteme yeni Alt Kullanıcılar ekleyebilirler. MÜŞTERİ ve kendisine bağlı Alt Kullanıcılar bir proje üzerine çevrimiçi olarak beraber çalışabilirler. 

2.2 ÜRÜN ve/veya SİTE : exenize.com adresinden satış ve kullanıma sunduğu mal, hizmet, yazılım, foksiyon, kod ve programları içerir. 

2.3 MÜŞTERİ : İşbu sözleşme koşulları doğrultusunda Site’ye üye olan Site ziyaretçisi, site kullanıcısı olan ve Site’de yer alan, yazılım, kod, uygulama ve hizmetlerden yararlanan gerçek ve tüzel kişileri ifade eder. "MÜŞTERİ" kelimesi, "Üye", "Kullanıcı" ve "Ziyaretçi"lerin tamamını içerir. 

2.4 ALT KULLANICI: MÜŞTERİ tarafından elektronik iletişim kanalları ile davet gönderip sisteme kayıt yapan kullanıcılara verilen addır. ALT KULLANICI sadece kendisine davet gönderen MÜŞTERİ'NİN yüklediği ve/veya oluşturduğu dosya, yazı, grafik, görüntü ve bilgi gibi verileri görme, işleme, paylaşma ve dağıtma izinleri ve haklarına sahiptir. 

2.5 TARAFLAR: SATICI ve MÜŞTERİ'yi ifade eder. 

2.6 Bu siteyi kullananlar, bu Sözleşme hükümlerince hareket etmeyi taahhüt etmektedir. Sözleşme metninde geçen İşbu sözleşmenin “MÜŞTERİ” tarafından kabulü ile MÜŞTERİ; “Site”de yer alan ve yer alacak olan Exenize tarafından verilen hizmetlere, kullanım şartlarına, içeriklere, uygulamalara ve kullanıcılara yönelik her türlü düzenlemeyi kabul etmiş olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE 3 - KONUSU

3.1 Bu sözleşme; SATICI ile "Bilgi Formu"nu okuyup bilgi sahibi olan ve sözleşmeyi okuyup kabul linkini tıklayan MÜŞTERİ arasında aşağıda detayları açıklanan ürünün kulanımı amacıyla imzalanmıştır. 

3.2 MÜŞTERİ ancak bu hizmet sözleşmesini okuyup kabul ettikten sonra exenize.com’da yer alan ürünün kullanım hakkından yararlanabilir. MÜŞTERİ'nin aldığı ürüne ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir.

MADDE 4 - SATICI’NIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERI

4.1 SATICI, bu sözleşmede belirtilen şartlarda MÜŞTERİ'nin madde 3'de yaptığı tercihlere göre hizmet vermeyi kabul eder. 

4.2 SATICI, internet altyapısı el verdiği ölçüde exenize.com adresine haftanın 7 günü 24 saat erişim imkanı verecektir. Oluşabilecek internet erişim ve altyapı sorunlarından dolayı exenize.com adresine ulaşılamamasından dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. 

4.3 SATICI, MÜŞTERİ'NİN kişisel bilgilerini, MÜŞTERİ tarafından yüklenen ve/veya oluşturulan dosya, yazı, grafik, görüntü ve bilgi gibi verileri yüksek güvenlik standartlarında koruyacağını kabul ve taahhüt eder. Ancak exenize.com’a yapılacak kötü amaçlı saldırılar veya işletim sisteminin kendi açıkları sonucunda MÜŞTERİ'nin siteye girmiş olduğu verilerin / yüklemiş olduğu dosyaların 3. kişilere geçmesi sebebiyle oluşan maddi veya manevi zarardan SATICI sorumlu tutulamaz. 

4.4 SATICI, MÜŞTERİ'nin seçmiş olduğu ödeme şekline göre "Seçilen Ürün Bedelini" tahsil etme hakkına sahiptir. Ödemenin süresinde yerine getirilmemiş olması halinde yasal işlemlere geçileceğini ve bu halde işlemiş faizle birlikte tahsilatın yapılacağını taraflar bilir ve kabul ederler.

4.5 Tüm ürünlerin, yazılımların, fonksiyonların, uygulamaların ve kodların telif hakları SATICI’ya aittir. MÜŞTERİ, ürünlerin, yazılımların, fonksiyonların, uygulamaların ve kodların SATICI’dan izinsiz olarak değiştirilerek dahi kullanılmasının, çoğaltılmasının, kopyalanmasının, başka bir isimle olsa dahi yayılmasının, satışa sunulmasının veya benzeri uygulamalarda bulunulmasının hukuki ve cezai yaptırıma tabi olduğunu bilir ve kabul eder. 

4.6 İnternet hızı, kapsama alanı, siber saldırılar ve benzeri bilumum aksaklıklardan dolayı Müşterinin Ürüne ulaşamaması halinde oluşabilecek zarardan dolayı SATICI’nın herhangi bir sorumluluğu olmadığını taraflar bilir ve peşinen kabul ederler.

MADDE 5 - MÜŞTERİ’NİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERI

5.1 MÜŞTERİ, SATICI tarafından herhangi bir Hizmet için kullanıcı arabiriminde seçenek verildiği takdirde “Kabul Ediyorum” seçeneğine tıklayarak veya Hizmetleri kullanarak işbu sözleşmede yer alan şartları kabul etmiş sayılır. 

5.2 MÜŞTERİ, bazı ürünleri satın almak, erişmek veya kullanmak için kayıt işlemleri veya kendisiyle ilgili bazı bilgileri (kimlik veya iletişim detayları gibi) vermek zorunda kalabilir. MÜŞTERİ, SATICI’ya verdiği kayıt bilgilerinin her zaman tam, doğru ve güncel olacağını kabul eder. 

5.3 MÜŞTERİ, Site üzerinde işlemleri gerçekleştirebilmek için ihtiyaç duyduğu kullanıcı adı, elektronik posta adresi ve şifre bilgisi, MÜŞTERİ tarafından oluşturulmakta olup, söz konusu bilgilerin güvenliği ve gizliliği tamamen MÜŞTERİ’nin sorumluluğundadır. 

5.4 MÜŞTERİ, seçtiği "Seçilen Ürün" için "Seçilen Ürün Bedeli"ni "Seçilen Ödeme Şekli" ile ödeyecektir. MÜŞTERİ, bazı ürünleri kullanabilmek için aşağıda belirtilen özelliklerdeki bilgisayarı ve programları sağlamak ile yükümlüdür; En az Pentium 4 işlemci, En az 2 GB Hafıza, Min 5 GB boş disk alanı, En az Mozilla Firefox 2.0, Google Chrome, Safari, Adobe Flash Tarayıcı Eklentisi, Java Tarayıcı Eklentisi, En az 2,5 Mbps İnternet erişimi. 

5.6 MÜŞTERİ bazı ürünler açısından, kendisine verilen süre içerisinde exenize.com internet sayfasına bağlanarak, kendisi için seçtiği elektronik posta adresi ve şifresi ile girer. 

5.7 Sitedeki; siteyi, hizmetleri ve fonksiyonları oluşturan kod, yazılım ve/veya anlaşmalı üçüncü kişi servis sağlayıcıları tarafından geliştirildiği ve/veya ilgili alt yazılım lisanslarının ve bu alt yazılım lisansları ile ilgili bütün telif hakları SATICI’ya aittir. Söz konusu ürünlerin SATICI’dan izinsiz olarak değiştirilerek de olsa kullanılması, çoğaltılması, yayılması, yayınlanması, kopyalanması, satışa sunulması veya benzeri uygulamalarda bulunulması yasaktır. Aksi yönde davranışta bulunanlar doğacak zarardan sorumlu oldukları gibi hukuki ve cezai müeyyidelerden de mesuldürler. 

5.8 MÜŞTERİ site geneline zarar verecek veya exenize.com’u başka sitelerle davalık duruma getirecek zarar verici iş ve eylemlerde bulunmayacağını taahhüt eder. Aksi takdirde bundan doğacak zararlardan sorumlu olacağını bilir ve kabul eder. 

5.9 SATICI, MÜŞTERİ'ye satılan üründen verim alabilmesi için gerekli çalışma tavsiyelerinde bulunabilir. MÜŞTERİ belirtilen çalışma tavsiyelerine uymaz ve kendi eksiklikleri sebebiyle üründen olumlu sonuç alamaması halinde SATICI’yı sorumlu tutamaz. 

5.10 MÜŞTERİ, Ürünler satın alındığı andan itibaren kullanılabilmektedir. Bu özelliği itibariyle satılan ürünler 6 Mart 2011 tarih ve 27866 sayılı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'in 7/ç-f kapsamında yer almaktadır. İlgili madde gereğince MÜŞTERİ cayma hakkının bulunmadığını bilir. 

5.11 MÜŞTERİ ürün ve hizmetlerle ilgili şikayet ve itirazlarını hızlı sonuçlandırabilmek açısından yukarıda yer alan telefon yada e-mail adresinden iletebilir. Bu yolla İtiraz ve şikayetlerin daha hızlı sonuçlanması sağlanmış olacaktır. Bununla birlikte itiraz ve şikayetin sonuçsuz kalması halinde bireysel müşteriler Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 22. maddesinde belirtilen değerin altında olan uyuşmazlıklarla ilgili şikayet ve itirazlarını Şişli Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne veya ikamet ettikleri yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine yapabilecekleri gibi tüketici mahkemesine de şikayet ve itirazlarını yapabilir. 

5.12 MÜŞTERİ ve/veya Alt Kullanıcılar tarafından yüklenen/oluşturulan dosya, yazı, grafik, görüntü ve bilgi gibi verileri işleme, paylaşma ve dağıtma izinleri ve hakları SADECE VE SADECE veriyi yükleyen/oluşturan MÜŞTERİ ve/veya Alt Kullanıcıların sorumluluğundadır. Bundan dolayı Exenize; gizli kalması gerektiği halde istenmeyen kişilerin/kuruluşların eline geçen dosya ve verilerden, bağlantılı olarak MÜŞTERİ'yi maddi ve manevi zarara uğratan olaylardan sorumlu tutulamaz.

MADDE 6 - FESİH

6.1 SATICI, ürünün MÜŞTERİ tarafından kötüye kullanıldığını tespit etmesi durumunda yada MÜŞTERİ'nin kurallara aykırı davranması halinde tek taraflı olarak Sözleşmeyi feshe yetkili olduğu gibi gerekli müdahalelerde bulunarak, MÜŞTERİ ve veya Kullanıcıları servis dışına çıkarabilir veya exenize.com’a girişini tamamen engelleyebilir.İşbu sözleşmenin feshi veya sona ermesi neticesinde TARAFLAR'ın sahip olduğu tüm hak ve yükümlülükler de sona erer.

MADDE 7 - TEBLİGAT

7.1 Taraflar bu sözleşmede belirtmiş oldukları adres, elektronik posta ve telefonların yazılı olarak değiştirilmediği sürece geçerli olduğunu, bu adreslere yapılacak tebligat ve bildirilmelerin geçerli olduğunu kabul ederler.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME

8.1 İşbu sözleşmenin tatbik veya tefsirinden doğacak uyuşmazlıklarda TARAFLAR, münhasır olarak Bakırköy mahkemeleri ve icra dairelerinin yetkili olduğu ve Türk Hukuku uygulamasını kabul ettiklerini beyan ederler. işbu Sözleşme sekiz maddeden ibaret olup taraflarca okunmuş ve tümüyle kabul edilmiştir. Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.
TERMS OF USE AND MEMBERSHIP AGREEMENT

ARTICLE 1 - PARTIES

This user agreement ("agreement") and other rules on the www.exenize.com site (¨site¨) regulate the terms and conditions of the services offered by Exenize. All the policies and rules on the site are an integral part of this contract and form an annex to this contract. This contract is between you and Exenize. By using our services, you accept the terms and conditions of this agreement.

ARTICLE 2 - DEFINITIONS

2.1 Exenize and/or exenize.com: includes all kinds of services, functions, codes and applications offered by the site or to be offered in the future.  < /p>

2.1.1 Exenize.com; a web-based software that provides its members with all business management and planning services in business organization, business planning, monthly and daily planning, data and file storage, data and file organization, communicating with employees and sending e-mails, budget planning, cinema and TV series sectors. / is an application. In addition to this, Exenize CUSTOMERS; they can add new Sub-Users to the system by sending invitations to their designated teammates (natural and legal persons) via electronic communication channels. The CLIENT and its Sub-Users can work together on a project online. 

2.2 PRODUCT and/or SITE: Contains the goods, services, software, functions, codes and programs offered for sale and use at exenize.com. 

2.3 CUSTOMER: Site visitor, who is a member of the Site in accordance with the terms of this agreement, refers to natural and legal persons who are site users and benefit from software, code, applications and services on the Site. The word "CUSTOMER" includes all "Members", "Users" and "Visitors". 

2.4 SUB USER: It is the name given to the users who send an invitation by the CUSTOMER via electronic communication channels and register in the system. The SUB-USER only has permissions and rights to see, process, share and distribute data such as files, texts, graphics, images and information uploaded and/or created by the CUSTOMER who sent him an invitation. 

2.5 PARTIES: Represents the SELLER and the CUSTOMER. 

2.6 Users of this site undertake to act in accordance with the provisions of this Agreement. With the acceptance of this contract by the "CUSTOMER" mentioned in the contract text, the CUSTOMER; It accepts, declares and undertakes that it has accepted all kinds of regulations regarding the services, terms of use, content, applications and users provided by Exenize on the "Site".

ARTICLE 3 - SUBJECT

3.1 This contract; It has been signed between the SELLER and the CUSTOMER, who has read the "Information Form" and has information, and has read the contract and clicked on the acceptance link, for the purpose of using the product, the details of which are explained below. 

3.2 The CUSTOMER can benefit from the right to use the product on exenize.com only after reading and accepting this service agreement. The information regarding the product purchased by the CUSTOMER is as follows.

ARTICLE 4 - RIGHTS AND OBLIGATIONS OF THE SELLER

4.1 The SELLER agrees to provide services in accordance with the CUSTOMER's preferences in article 3, under the conditions specified in this contract. 

4.2 The SELLER will provide access to exenize.com 24 hours a day, 7 days a week, to the extent that the internet infrastructure allows. The SELLER cannot be held responsible for the inability to reach exenize.com due to internet access and infrastructure problems that may occur. 

4.3 The SELLER accepts and undertakes to protect the personal information of the CUSTOMER, such as files, texts, graphics, images and information uploaded and / or created by the CUSTOMER, at high security standards. However, the SELLER cannot be held responsible for any pecuniary or non-pecuniary damage caused by malicious attacks to exenize.com or the vulnerabilities of the operating system itself, resulting in the transfer of the data entered by the CUSTOMER to the site / files uploaded to the third parties. 

4.4 The SELLER has the right to collect the "Selected Product Price" according to the payment method chosen by the CUSTOMER. The parties know and agree that if the payment is not fulfilled on time, legal proceedings will be initiated and in this case, the collection will be made together with the accrued interest.

4.5 The copyrights of all products, software, functions, applications and codes belong to the SELLER. CUSTOMER, products, software,

Bültenimize üye olun. Aylık bilgilendirmeleri size gönderelim.