EXENIZE KULLANIM KOŞULLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

İşbu kullanıcı sözleşmesi ("sözleşme") ve www.exenize.com sitesinde (¨site¨) yer alan diğer kurallar, Exenize tarafından sunulan hizmetlerin şaart ve koşullarını düzenlemektedir. Sitede yer alan tüm politika ve kurallar işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak, işbu sözleşmenin ekini oluşturmaktadır. İşbu sözleşme, sizinle, Exenize arasında yapılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanmakla, işbu sözleşmenin hüküm ve şartlarını kabul etmektesiniz.

MADDE 2 - TANIMLAR

2.1 Exenize ve/veya exenize.com : site tarafından sunulan veya ileride sunulacak olan her türlü hizmet, fonksiyon, kod ve uygulamaları içerir.

2.1.1 Exenize.com; üyelerine iş organizasyonu, iş planlaması, aylık ve günlük planlamalar, veri ve dosya depolama, veri ve dosya düzenleme, çalışanlar ile iletişim kurma ve elektronik posta gönderme, bütçe planlama, sinema ve dizi sektörlerindeki bilumum iş yönetme ve planlama hizmetleri sunan bir web tabanlı bir yazılım/uygulamadır. Bunun yanısıra Exenize MÜŞTERİLERİ; kendi belirledikleri ekip arkadaşlarına (gerçek ve tüzel kişiler) elektronik iletişim kanalları ile davet gönderip sisteme yeni Alt Kullanıcılar ekleyebilirler. MÜŞTERİ ve kendisine bağlı Alt Kullanıcılar bir proje üzerine çevrimiçi olarak beraber çalışabilirler.

2.2 ÜRÜN ve/veya SİTE : exenize.com adresinden satış ve kullanıma sunduğu mal, hizmet, yazılım, foksiyon, kod ve programları içerir.

2.3 MÜŞTERİ : İşbu sözleşme koşulları doğrultusunda Site’ye üye olan Site ziyaretçisi, site kullanıcısı olan ve Site’de yer alan, yazılım, kod, uygulama ve hizmetlerden yararlanan gerçek ve tüzel kişileri ifade eder. "MÜŞTERİ" kelimesi, "Üye", "Kullanıcı" ve "Ziyaretçi"lerin tamamını içerir.

2.4 ALT KULLANICI: MÜŞTERİ tarafından elektronik iletişim kanalları ile davet gönderip sisteme kayıt yapan kullanıcılara verilen addır. ALT KULLANICI sadece kendisine davet gönderen MÜŞTERİ'NİN yüklediği ve/veya oluşturduğu dosya, yazı, grafik, görüntü ve bilgi gibi verileri görme, işleme, paylaşma ve dağıtma izinleri ve haklarına sahiptir.

2.5 TARAFLAR: SATICI ve MÜŞTERİ'yi ifade eder.

2.6 Bu siteyi kullananlar, bu Sözleşme hükümlerince hareket etmeyi taahhüt etmektedir. Sözleşme metninde geçen İşbu sözleşmenin “MÜŞTERİ” tarafından kabulü ile MÜŞTERİ; “Site”de yer alan ve yer alacak olan Exenize tarafından verilen hizmetlere, kullanım şartlarına, içeriklere, uygulamalara ve kullanıcılara yönelik her türlü düzenlemeyi kabul etmiş olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE 3 - KONUSU

3.1 Bu sözleşme; SATICI ile "Bilgi Formu"nu okuyup bilgi sahibi olan ve sözleşmeyi okuyup kabul linkini tıklayan MÜŞTERİ arasında aşağıda detayları açıklanan ürünün kulanımı amacıyla imzalanmıştır.

3.2 MÜŞTERİ ancak bu hizmet sözleşmesini okuyup kabul ettikten sonra exenize.com’da yer alan ürünün kullanım hakkından yararlanabilir. MÜŞTERİ'nin aldığı ürüne ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir.

MADDE 4 - SATICI’NIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERI

4.1 SATICI, bu sözleşmede belirtilen şartlarda MÜŞTERİ'nin madde 3'de yaptığı tercihlere göre hizmet vermeyi kabul eder.

4.2 SATICI, internet altyapısı el verdiği ölçüde exenize.com adresine haftanın 7 günü 24 saat erişim imkanı verecektir. Oluşabilecek internet erişim ve altyapı sorunlarından dolayı exenize.com adresine ulaşılamamasından dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

4.3 SATICI, MÜŞTERİ'NİN kişisel bilgilerini, MÜŞTERİ tarafından yüklenen ve/veya oluşturulan dosya, yazı, grafik, görüntü ve bilgi gibi verileri yüksek güvenlik standartlarında koruyacağını kabul ve taahhüt eder. Ancak exenize.com’a yapılacak kötü amaçlı saldırılar veya işletim sisteminin kendi açıkları sonucunda MÜŞTERİ'nin siteye girmiş olduğu verilerin / yüklemiş olduğu dosyaların 3. kişilere geçmesi sebebiyle oluşan maddi veya manevi zarardan SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4 SATICI, MÜŞTERİ'nin seçmiş olduğu ödeme şekline göre "Seçilen Ürün Bedelini" tahsil etme hakkına sahiptir. Ödemenin süresinde yerine getirilmemiş olması halinde yasal işlemlere geçileceğini ve bu halde işlemiş faizle birlikte tahsilatın yapılacağını taraflar bilir ve kabul ederler.

4.5 Tüm ürünlerin, yazılımların, fonksiyonların, uygulamaların ve kodların telif hakları SATICI’ya aittir. MÜŞTERİ, ürünlerin, yazılımların, fonksiyonların, uygulamaların ve kodların SATICI’dan izinsiz olarak değiştirilerek dahi kullanılmasının, çoğaltılmasının, kopyalanmasının, başka bir isimle olsa dahi yayılmasının, satışa sunulmasının veya benzeri uygulamalarda bulunulmasının hukuki ve cezai yaptırıma tabi olduğunu bilir ve kabul eder.

4.6 İnternet hızı, kapsama alanı, siber saldırılar ve benzeri bilumum aksaklıklardan dolayı Müşterinin Ürüne ulaşamaması halinde oluşabilecek zarardan dolayı SATICI’nın herhangi bir sorumluluğu olmadığını taraflar bilir ve peşinen kabul ederler.

MADDE 5 - MÜŞTERİ’NİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERI

5.1 MÜŞTERİ, SATICI tarafından herhangi bir Hizmet için kullanıcı arabiriminde seçenek verildiği takdirde “Kabul Ediyorum” seçeneğine tıklayarak veya Hizmetleri kullanarak işbu sözleşmede yer alan şartları kabul etmiş sayılır.

5.2 MÜŞTERİ, bazı ürünleri satın almak, erişmek veya kullanmak için kayıt işlemleri veya kendisiyle ilgili bazı bilgileri (kimlik veya iletişim detayları gibi) vermek zorunda kalabilir. MÜŞTERİ, SATICI’ya verdiği kayıt bilgilerinin her zaman tam, doğru ve güncel olacağını kabul eder.

5.3 MÜŞTERİ, Site üzerinde işlemleri gerçekleştirebilmek için ihtiyaç duyduğu kullanıcı adı, elektronik posta adresi ve şifre bilgisi, MÜŞTERİ tarafından oluşturulmakta olup, söz konusu bilgilerin güvenliği ve gizliliği tamamen MÜŞTERİ’nin sorumluluğundadır.

5.4 MÜŞTERİ, seçtiği "Seçilen Ürün" için "Seçilen Ürün Bedeli"ni "Seçilen Ödeme Şekli" ile ödeyecektir. MÜŞTERİ, bazı ürünleri kullanabilmek için aşağıda belirtilen özelliklerdeki bilgisayarı ve programları sağlamak ile yükümlüdür; En az Pentium 4 işlemci, En az 2 GB Hafıza, Min 5 GB boş disk alanı, En az Mozilla Firefox 2.0, Google Chrome, Safari, Adobe Flash Tarayıcı Eklentisi, Java Tarayıcı Eklentisi, En az 2,5 Mbps İnternet erişimi.

5.6 MÜŞTERİ bazı ürünler açısından, kendisine verilen süre içerisinde exenize.com internet sayfasına bağlanarak, kendisi için seçtiği elektronik posta adresi ve şifresi ile girer.

5.7 Sitedeki; siteyi, hizmetleri ve fonksiyonları oluşturan kod, yazılım ve/veya anlaşmalı üçüncü kişi servis sağlayıcıları tarafından geliştirildiği ve/veya ilgili alt yazılım lisanslarının ve bu alt yazılım lisansları ile ilgili bütün telif hakları SATICI’ya aittir. Söz konusu ürünlerin SATICI’dan izinsiz olarak değiştirilerek de olsa kullanılması, çoğaltılması, yayılması, yayınlanması, kopyalanması, satışa sunulması veya benzeri uygulamalarda bulunulması yasaktır. Aksi yönde davranışta bulunanlar doğacak zarardan sorumlu oldukları gibi hukuki ve cezai müeyyidelerden de mesuldürler.

5.8 MÜŞTERİ site geneline zarar verecek veya exenize.com’u başka sitelerle davalık duruma getirecek zarar verici iş ve eylemlerde bulunmayacağını taahhüt eder. Aksi takdirde bundan doğacak zararlardan sorumlu olacağını bilir ve kabul eder.

5.9 SATICI, MÜŞTERİ'ye satılan üründen verim alabilmesi için gerekli çalışma tavsiyelerinde bulunabilir. MÜŞTERİ belirtilen çalışma tavsiyelerine uymaz ve kendi eksiklikleri sebebiyle üründen olumlu sonuç alamaması halinde SATICI’yı sorumlu tutamaz.

5.10 MÜŞTERİ, Ürünler satın alındığı andan itibaren kullanılabilmektedir. Bu özelliği itibariyle satılan ürünler 6 Mart 2011 tarih ve 27866 sayılı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'in 7/ç-f kapsamında yer almaktadır. İlgili madde gereğince MÜŞTERİ cayma hakkının bulunmadığını bilir.

5.11 MÜŞTERİ ürün ve hizmetlerle ilgili şikayet ve itirazlarını hızlı sonuçlandırabilmek açısından yukarıda yer alan telefon yada e-mail adresinden iletebilir. Bu yolla İtiraz ve şikayetlerin daha hızlı sonuçlanması sağlanmış olacaktır. Bununla birlikte itiraz ve şikayetin sonuçsuz kalması halinde bireysel müşteriler Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 22. maddesinde belirtilen değerin altında olan uyuşmazlıklarla ilgili şikayet ve itirazlarını Şişli Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne veya ikamet ettikleri yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine yapabilecekleri gibi tüketici mahkemesine de şikayet ve itirazlarını yapabilir.

5.12 MÜŞTERİ ve/veya Alt Kullanıcılar tarafından yüklenen/oluşturulan dosya, yazı, grafik, görüntü ve bilgi gibi verileri işleme, paylaşma ve dağıtma izinleri ve hakları SADECE VE SADECE veriyi yükleyen/oluşturan MÜŞTERİ ve/veya Alt Kullanıcıların sorumluluğundadır. Bundan dolayı Exenize; gizli kalması gerektiği halde istenmeyen kişilerin/kuruluşların eline geçen dosya ve verilerden, bağlantılı olarak MÜŞTERİ'yi maddi ve manevi zarara uğratan olaylardan sorumlu tutulamaz.

MADDE 6 - FESİH

6.1 SATICI, ürünün MÜŞTERİ tarafından kötüye kullanıldığını tespit etmesi durumunda yada MÜŞTERİ'nin kurallara aykırı davranması halinde tek taraflı olarak Sözleşmeyi feshe yetkili olduğu gibi gerekli müdahalelerde bulunarak, MÜŞTERİ ve veya Kullanıcıları servis dışına çıkarabilir veya exenize.com’a girişini tamamen engelleyebilir.İşbu sözleşmenin feshi veya sona ermesi neticesinde TARAFLAR'ın sahip olduğu tüm hak ve yükümlülükler de sona erer.

MADDE 7 - TEBLİGAT

7.1 Taraflar bu sözleşmede belirtmiş oldukları adres, elektronik posta ve telefonların yazılı olarak değiştirilmediği sürece geçerli olduğunu, bu adreslere yapılacak tebligat ve bildirilmelerin geçerli olduğunu kabul ederler.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME

8.1 İşbu sözleşmenin tatbik veya tefsirinden doğacak uyuşmazlıklarda TARAFLAR, münhasır olarak Çağlayan mahkemeleri ve icra dairelerinin yetkili olduğu ve Türk Hukuku uygulamasını kabul ettiklerini beyan ederler. işbu Sözleşme sekiz maddeden ibaret olup taraflarca okunmuş ve tümüyle kabul edilmiştir. Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.


EXENIZE TERMS OF USE AND MEMBERSHIP AGREEMENT
ARTICLE 1 - PARTIES

This user agreement ("Agreement") and other rules on the website www.exenize.com ("site") regulate the terms and conditions of the services provided by Exenize. All policies and rules on the site constitute an integral part of this agreement. This agreement is entered into between you and Exenize. By using our services, you agree to the terms and conditions of this agreement.

ARTICLE 2 - DEFINITIONS

2.1 Exenize and/or exenize.com: Includes all kinds of services, functions, codes, and applications offered by the site or to be offered in the future.

2.1.1 Exenize.com: A web-based software/application providing business organization, task planning, monthly and daily scheduling, data and file storage, data and file editing, communication with employees and sending emails, budget planning, and various business management and planning services in the cinema and TV series sectors. In addition, Exenize CUSTOMERS can invite their chosen team members (individuals and legal entities) through electronic communication channels and add new Sub-Users to the system. CUSTOMER and its Sub-Users can collaborate online on a project.

2.2 PRODUCT and/or SITE: Includes goods, services, software, functions, codes, and programs offered for sale and use on exenize.com.

2.3 CUSTOMER: Refers to individuals and legal entities who become members of the Site, use the site, and benefit from the software, code, applications, and services available on the Site, in accordance with the terms of this agreement. The term "CUSTOMER" includes all "Members," "Users," and "Visitors."

2.4 SUB-USER: The name given to users who are registered in the system by the CUSTOMER through electronic communication channels. The SUB-USER has the rights and permissions to view, process, share, and distribute data such as files, texts, graphics, images, and information uploaded or created by the CUSTOMER who sent the invitation.

2.5 PARTIES: Refers to the SELLER and the CUSTOMER.

2.6 Those who use this site undertake to act in accordance with the terms of this Agreement. By accepting this Agreement on behalf of the CUSTOMER, the CUSTOMER acknowledges, declares, and undertakes that they have accepted the services, terms of use, content, applications, and all kinds of regulations provided by Exenize on the "Site."

ARTICLE 3 - SUBJECT

3.1 This agreement has been signed for the purpose of using the product detailed below between the SELLER and the CUSTOMER, who has read and become informed about the "Information Form" and clicked the link to read and accept the contract.

3.2 The CUSTOMER can only benefit from the right to use the product on exenize.com after reading and accepting this service agreement. Information about the product purchased by the CUSTOMER is as follows:

ARTICLE 4 - SELLER'S RIGHTS AND OBLIGATIONS

4.1 The SELLER agrees to provide services to the CUSTOMER in accordance with the conditions specified in this agreement based on the choices made by the CUSTOMER in Article 3.

4.2 The SELLER will provide access to exenize.com 24/7 to the extent that the internet infrastructure allows. The SELLER is not responsible for the inability to access exenize.com due to potential internet access and infrastructure problems.

4.3 The SELLER agrees to protect the personal information of the CUSTOMER and the data such as files, texts, graphics, images, and information uploaded or created by the CUSTOMER with high security standards. However, the SELLER is not responsible for material or moral damages arising from unauthorized attacks on exenize.com or the transfer of data uploaded by the CUSTOMER to third parties due to vulnerabilities in the operating system.

4.4 The SELLER has the right to collect the "Selected Product Price" according to the payment method chosen by the CUSTOMER. In case the payment is not made on time, legal proceedings will be initiated, and the collection will be made with interest.

4.5 All copyrights of products, software, functions, applications, and codes belong to the SELLER. The CUSTOMER acknowledges and agrees that unauthorized modification, reproduction, copying, distribution under another name, sale, or similar practices of the products, software, functions, applications, and codes are subject to legal and criminal sanctions.

4.6 The SELLER is not responsible for any damages arising from internet speed, coverage, cyber attacks, and various disruptions that may prevent the CUSTOMER from accessing the Product.

ARTICLE 5 - CUSTOMER'S RIGHTS AND OBLIGATIONS

5.1 The CUSTOMER is deemed to have accepted the terms of this agreement by clicking the "I Agree" option or using the Services if provided with an option in the user interface for any service by the SELLER.

5.2 The CUSTOMER may be required to register or provide certain information (such as identity or contact details) to purchase, access, or use certain products. The CUSTOMER agrees that the registration information provided to the SELLER will always be complete, accurate, and up-to-date.

5.3 The CUSTOMER is responsible for the security and confidentiality of the username, email address, and password required to perform transactions on the Site. The CUSTOMER creates these details, and their security and confidentiality are entirely the responsibility of the CUSTOMER.

5.4 The CUSTOMER will pay the "Selected Product Price" for the "Selected Product" with the "Selected Payment Method." The CUSTOMER is responsible for providing the necessary computer and programs with the following features to use certain products: at least Pentium 4 processor, at least 2 GB of memory, minimum 5 GB of free disk space, at least Mozilla Firefox 2.0, Google Chrome, Safari, Adobe Flash Browser Plugin, Java Browser Plugin, at least 2.5 Mbps internet access.

5.5 For certain products, the CUSTOMER connects to the exenize.com website within the specified period using the email address and password they have chosen.

5.6 The code, software, and/or third-party service providers who develop the site, services, and functions on the site and the copyrights of the related sub-software licenses are entirely owned by the SELLER. It is prohibited to use, modify, reproduce, distribute, publish, copy, offer for sale, or engage in similar practices without the permission of the SELLER. Those who act otherwise are responsible for any damage and are subject to legal and criminal sanctions.

5.7 The CUSTOMER undertakes not to engage in actions that will harm the site in general or bring exenize.com into litigation with other sites. Otherwise, the CUSTOMER acknowledges and accepts responsibility for any resulting damages.

5.8 The SELLER may provide recommendations for the CUSTOMER to derive benefits from the purchased product. The CUSTOMER cannot hold the SELLER responsible if they do not comply with the specified recommendations and fail to achieve positive results due to their own deficiencies.

5.9 The processing, sharing, and distribution permissions and rights for data such as files, texts, graphics, images, and information uploaded or created by the CUSTOMER and/or Sub-Users are SOLELY AND ONLY the responsibility of the CUSTOMER and/or Sub-Users who uploaded/created the data. Therefore, Exenize cannot be held responsible for incidents that lead to unauthorized access to files and data that should remain confidential, causing material and moral harm to the CUSTOMER.

ARTICLE 6 - TERMINATION

6.1 In case the SELLER determines that the product is misused by the CUSTOMER or if the CUSTOMER violates the rules, the SELLER has the unilateral right to terminate the Agreement. The SELLER may take necessary interventions, exclude the CUSTOMER and/or Users from the service, or completely block their access to exenize.com. The termination or expiration of this agreement results in the termination of all rights and obligations of the PARTIES.

ARTICLE 7 - NOTIFICATION

7.1 Unless otherwise stated in writing, the addresses, email, and phone numbers specified by the PARTIES in this agreement are valid for notifications and communications.

ARTICLE 8 - JURISDICTION

8.1 In case of disputes arising from the application or interpretation of this agreement, the PARTIES declare that the exclusive jurisdiction of the Çağlayan courts and execution offices is accepted, and they accept the application of Turkish Law. This Agreement consists of eight articles and has been read and fully accepted by the parties. The parties declare, accept, and commit that the information written in this agreement is accurate.